LUDI DERBI U MILANU: / Mandžo krvario, Perišić inicirao vodstvo, prvaci izjednačili iz mrtvog kuta, bljesak Higuaina

Inter i Juventus odigrali su sjajnu utakmicu u 35. kola Serije A, slavili su prvaci preokretom 3-2

28.4.2018.
22:50

U derbiju 35. kola talijanskog nogometnog prvenstva Juventus je na gostovanju u Milanu pobijedio Inter 3-2 postigavši dva gola u posljednjih pet minuta utakmice.

Bio je to fantastičan susret u kojem je Juventus imao 1-0 i igrača više, Inter je potom okrenuo rezultat u svoju korist, da bi Juve u posljednjih pet minuta susreta zabio dva gola za važnu pobjedu koja ga ostavlja na vrhu Serie A.

Pobjeda bitna za obje strane

Za oba sastava su bodovi bili iznimno važni. Juventus se bori s Napolijem za naslov prvaka, a Inter s rimskim klubovima Romom i Lazijem za Ligu prvaka.

Juve je poveo u 13. minuti lijepim golom Douglasa Coste, a kada je pet minuta kasnije domaćin ostao s igračem manje činio se kako će torinska 'Stara dama' osvojiti možda i ključne bodove u borbi za 'scudetto'. Isključen je Matias Vecino zbog grubog prekršaja nad Mandžukićem. Urugvajski veznjak je brutalno nagazio hrvatskog napadača i zasluženo je 'pocrvenio'.

Umjesto da s igračem više krene po drugi gol i tako riješi pitanje pobjednika, Juve se odlučio braniti i kazna je stigla u nastavku. Inter je izjednačio u 52. minuti golom Maura Icardija kojem je to bio 27. gol ove sezone. Joao Cancelo je sjajno ubacio, a Icardi zabio glavom za 1-1. Do potpunog preokreta došlo je u 65. minuti, a najzaslužniji za pogodak Intera bio je Ivan Perišić. Hrvatski reprezentativac je sjajno probio po krilu, slomio Cuadrada i potom uputio oštru loptu koju je Andrea Barzagli nespretno zabio u vlastitu mrežu.

Juve je umalo izjednačio u 74. minuti nakon što je Dybala sjajno pucao iz slobodnog udarca, ali je Handanovič još bolje obranio. U 84. minuti niti sjajni Handanovič nije mogao ništa, a izjednačenje Juventusu je donio Cuadrado. Samo dvije minute kasnije Juventus je stigao i do trećeg gola, a junak je postao do tada nevidljivi Gonzalo Higuain.

Perišić i Brozović su odigrali cijeli susret za Inter, dok je Mandžukić za Juve igrao do 66. minute.

Pobjeda Rome

U ranije odigranom susretu Roma je rutinski stigla do pobjede protiv Chieva sa 4-1. Golove za 'vučicu' zabili su Schick (9), Džeko (40, 67) i El Shaarawy (65), dok je strijelac za goste bio Inglese (88). Roma je od 56. minute igrala s igračem manje nakon što je isključen Juan Jesus.

Juventus vodi na ljestvici sa 88 bodova, Napoli na drugom mjestu ima četiri boda manje, a u nedjelju gostuje u Firenzi kod Fiorentine. Roma na trećem mjestu ima 70 bodova, Lazio je četvrti sa 67 bodova i utakmicom manje, a Inter je ostao na petom mjestu sa 66 bodova.

UZNEMIRUJUĆE: /

Mandžukićeva noga izgleda užasno nakon što ga je nogometaš Intera nagazio

U 13. minuti ogleda za Juventus je zabio Douglas Costa.

U 19. minuti Inter je ostao brojčano inferioran. Zbog starta na Mariju Mandžukiću isključen je Matias Vecino.

'Debelo' u sudačkoj nadoknadi Juventus je zabio još jednom. Opravdano poništen gol Matuidija zbog zaleđa, ali tek nakon konzultacije VAR-a:

U 52. minuti izjednačio je Mauro Icardi glavom nakon ubacivanja s desne strane.

San Siro je eruptirao od sreće. Inter s desetoricom vodi 2-1 nakon što je Ivan Perišić napravio ovo natjeravši Barzaglija na pogrešku:

U 87. minuti Juventus izjednačuje na 2-2 nakon što je spektakularno pogodio Juan Cuadrado.

Samo minutu kasnije Gonzalo Higuain pogađa za 3-2 i veliko veselje torinske momčadi.