samo rijeka maksimalna / Dinamo nije uspio svladati kombiniranu momčad Osijeka, Hajduk slavio u Vinkovcima

31.7.2017.
7:17
Davor Javorovic/PIXSELL

U derbi susretu 3. kola Prve HNL u Osijeku su nogometaši Osijeka i Dinama odigrali 1-1 (1-1).

Iako su Osječani odmarali čak devetoricu igrača koji su pobijedili slavni PSV u Eindhovenu, Dinamo nije uspio pobijediti, pa je zasad samo Rijeka maksimalna na startu prvenstva.

U 18. minuti Osječani su poveli pogotkom Alena Grgića kojem je asistirao Aljoša Vojnović, a Dinamo je izjednačio u 39. minuti zahvaljujući preciznom udarcu Nikole Mora s 20 metara.

Pred 3500 gledatelja na stadionu Gradski vrt sudio je Bebek iz Rijeke.

U Vinkovcima su nogometaši Hajduka slavili protiv Cibalije s 2-1 (0-0).

Hajduk se dugo mučio s Cibalijom, koja je bila bolja u prvom dijelu, no Splićani su ipak u 56. minuti došli do vodstva kada je Nikola Vlašić asistirao Ahmedu Saidu koji vara vratara domaćina.

U 76. minuti Vlašić je povećao na 2-0 nakon što je vinkovački vratar obranio šut Saida, da bi u 83. minuti Cibalia ipak smanjila zahvaljujući udarcu Frane Vitaića s više od 35 metara, koji je posve iznenadio nespremnog splitskog vratara Stipicu

Hajduk je sada drugi sa sedam bodova, dok je Cibalia doživjela i treći poraz.

Pred 1800 gledatelja na stadionu Cibalije sudio je Pajač iz Zeline.