Oni su bogatstvo Lijepe naše: Dva mlada Hrvata pokorila Europu!

Hrvatski taekwondaši Luka Baković i Ivan Mikulić osvojili su zlatne medalje na 3. Europskom Para-taekwondo prvenstvu za osobe s invaliditetom koje se održava u turskoj Antaliji.

27.11.2014.
19:10

Baković je tako nakon svjetske krune osvojio i europsko zlato. Član splitskog Taekwondo kluba Galeb u finalu kategorije do 75 kilograma je pobijedio Azerbajdžanca Rovšana Rzajevea 5-3. Prije toga u polufinalu je bio bolji od Ukrajinca Jaroslava Paloka 10-5.

Mikulić, koji nastupa za splitski klub ST-Kwan, u finalu kategorije preko 75 kg je bio bolji od Rusa Magomeda Magomedova 13-10. U polufinalu je porazio Rusa Aleksandra Lavrova 12-8, a u četvrtfinalu je bio bolji od Rusa Azamata Makijeva 'zlatnim bodom' nakon rezultata 8-8.

"Ovaj rezultat je plod napornog rada. Luka i Ivan su se zlatnim slovima upisali u povijest hrvatskog para-taekwondoa na čemu im od srca čestitam," poručio je iz Turske izbornik Mladen Tomić.