OSTAO BEZ POLUFINALA / Ćorić tek u zadnjem gemu dobio priliku za break, imao ih je tri, no na kraju je protivnik as servisom završio meč

10.2.2023.
23:23

Hrvatski tenisač Borna Ćorić nije se uspio plasirati u polufinale ATP turnira u Montpellieru, uspješniji od njega je u četvrtfinalu bio Francuz s američkim državljanstvom Maxime Cressy sa 7-6 (2), 6-4 nakon sat i 46 minuta igre.

IZBORILA POLUFINALE /

Petra Martić ima priliku osvetiti Donnu Vekić: Izgubila je pet uzastopnih gemova u setu i ipak ga na kraju dobila

Protiv visokog servera Cressyja Ćorić nije uspio ostvariti niti jedan break u meču iako je stvorio po tri prilike za oduzimanje servisa suparniku u svakom setu. U prvom setu Ćorić je imao tri break-lopte kod rezultata 4-4, no Cressy je uvijek izvukao odličan servis da bi u tie-breaku Amerikanac u potpunosti dominirao.

Početkom drugog seta Ćorić je skupo platio pad koncentracije na svom početkom udarcu te dvostrukom servis pogreškom darivao gem Cresyju.

Sve dok Amerikanac nije došao u situaciju za servis za meč Ćorić se nije uspijevao približiti breaku, a onda je Cressy na pravio dvije dvostruke servis pogreške što je u kombinaciji s odličnim Ćorićevim lobom našem igraču omogućilo tri vezane prilike za povratak. Iako je Ćorić imao svojih šansi u tim poenima, Cressy se izvukao i potom asom okončao dvoboj u svoju korist.