Zachrisson devet golova / Hrvatski tercet osvojio EHF kup: Füchse spasio njemačku čast na završnom turniru

Berlinski Füchse osvojio je EHF kup u finalu pobijedivši francuski Saint-Raphaël 28:25 (14:13)

20.5.2018.
17:38
Jan Kuppert/DPA/PIXSELL

Jakov Gojun, Stipe Mandalinić i Drago Vuković pobjednici su EHF kupa s Füchseom koji je u finalu u Magdeburgu proradio nakon loših uvodnih deset minuta u kojima su postigli tek jedan gol.

Füchse je u nastavku prvog dijela počeo okretati rezultat protiv Saint-Raphaëla. Imali su i +4, da bi prvi dio okončali s jednim golom viška. U nastavku Nijemci otvaraju s 4:0, Francuzi stižu na samo -1 u zadnjih deset minuta. No Füchse je izdržao pritisak i slavio naslov s konačnih 28:25.

Predvodio ih je izvanredni Šveđanin Mattias Zachrisson s devet golova. Drux i Lindberg su zabili po šest puta. Vratar berlinskog sastava Silvio Heinevetter sakupio je čak 17 obrana. Od hrvatskih igrača jedini se među strijelce upisao Vuković, koji je postigao jedan gol.

U četvrtfinalu je, podsjetimo, momčad Velimira Petkovića svladala našički Nexe.

U utakmici za treće mjesto Magdeburg Željka Muse je s deset golova razlike svladao Göppingen Krešimira Kozine.

Idući vikend u Kölnu se igra Final Four Lige prvaka. Aktualni prvak Vardar u polufinalu ide na Montpellier, dok drugo finalno mjesto traže Nantes i PSG.