BRAVO, MAJSTORE: / Hrvatska danas slavi svog novog sportskog junaka

Splićanin Ivan Mikulić osvojio je zlatnu medalju u kategoriji preko 75 kg na svjetskom parataekwondo prvenstvu koje se od 15. do 17. rujna održava u turskom Samsunu.

17.9.2015.
19:46
Goran Jakus/PIXSELL

Mikulić koji je član splitskog Galeba, u finalu je pobijedio Rusa Zainutoina Atajeva 11-8. Prije toga bio je bolji od Turčina Recepa Ozdemira sa 18-1, te Amerikanca Corbina Staceya 15-3.

"Presretan sam, tim prije što je ovim prvenstvom počela borba za nastup na paraolimpijskim igrama za pet godina u Tokiju, a želja mi je da u Japanu svakako nastupim," poručio je Mikulić.

Na Svjetskom prvenstvu nastupa rekordnih 130 boraca iz 38 zemalja svijeta. Na SP-u se osim medalja dijele i bodovi za paraolimpijski ranking koji će odrediti imena putnika za nastup na 16. Paraolimpijskim igrama u Tokiju 2020. godine.