BARCELONA PROSULA BODOVE NA SANCHEZ PIZJUANU: / Messi 'podivljao', Real je sad na samo tri boda zaostatka

Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić je za Barcelonu igrao do 88. minute

Stadion Sanchez Pizjuan, Sevilla, 22:00

Sevilla - Barcelona 0:0

Sevilla: Vaclik, Diego Carlos, Kounde, Navas, Regulion, Torres, Fernando, Jordan, El Haddadi, Ocampos, De Jong

Barcelona: Ter Stegen, Pique, Lenglet, Alba, Semedo, Busquets, Vidal, Rakitić, Messi, Braithwaite, Suarez

U susretu 30. kola španjolskog nogometnog prvenstva Sevilla i Barcelona su na stadionu Sanchez Pizjuan odigrali bez golova.

Barca je ovim rezultatom otvorila priliku Real Madridu da pobjedom protiv Real Sociedada dostigne katalonskog velikana. Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić je za Barcelonu igrao do 88. minute.

Barcelona je od prve minute stisnula Sevillu, no prvu pravu priliku na utakmici imao je domaćin u 11. minuti, ali je Kounde pucao pored gola. Deset minuta kasnije iz slobodnog udarca je zaprijetio Messi, ali bez promjene rezultata.

Najbolju priliku u prvom dijelu Barca je imala u 25. minuti kada je pucao Suarez, a vratar Vaclik odbio loptu, no Braithwaite se u nastavku nije snašao.

Zanimljiva situacija dogodila se krajem prvog dijela kad je Lionel Messi poludio na braniča Seville Diega Carlosa te ga je napao i odgurnuo. Carlos je teatralno pao na pod, ali nije za ovo Argentinac kažnjen katronom.

DRAMA U LONDONU: /

Tottenham i Manchester United remizirali, o situaciji s kraja utakmice još će se danima pričati

Ter Stegen spašavao

U 55. minuti Sevilla je prvi put pucala u okvir gola, Ocampos je pucao, ali je Ter Stegen odlično reagirao. U 73. minuti se Messi još jednom okušao iz slobodnog udarca, ali je češki vratar bio spreman.

Barca je u 88. minuti mogla do pobjede, Jordi Alba je ubacio s desne strane, Suarez je pucao, ali preko gola. U posljednjim trenucima susreta Sevilla je imala sjajnu priliku, ali je Ter Stegen vrhunski reagirao na udarac Sergia Reguilona.

Remi Mallorce i Leganesa

Mallorca i Leganes su u ranije odigranom susretu remizirali 1:1. Domaćin je poveo u devetoj minuti golom Salve Seville, a izjednačio je Oscar Rodriguez tri minute prije kraja. Hrvatski nogometaš Ante Budimir je igrao za Mallorcu do 68. minute.

Villarrela je na gostovanju pobijedio Granadu sa 1:0 golom Morena u 11. minuti.

Na ljestvici vodi Barcelona sa 65 bodova, Real Madrid je drugi s tri boda manje, a treća je Sevilla sa 52 boda.

UŽIVO

FT Kraj utakmice. Nismo vidjeli gol na Sanchez Pizjuanu, a Barcelona je sad samo tri boda ispred Reala.

90' Regulion je imao sjajnu priliku na samom kraju, ali ništa od ovog udarca. Mogla je Barcelona lako pokleknuti u samoj završnici.

89' Rakitić je izašao iz igre, a ušao je Puig. Sudac je utakmicu produžio pet minuta.

88' Ovo je trebao biti gol! Alba je sjajno prizemno centrirao za Suareza koji s 10 metara puca preko vrata. Šteta, Sanjat će Urugvajac ovu šansu.

83' Evo prilike za Sevillu. Opet je Ocampos pobjegao Semedu i pucao iskosa i opet je Ter Stegen na mjestu.

80' Desetak minuta prije kraja još uvijek nismo vidjeli ništa konkretno od Barcelone, ništa čime bi zaslužili tri boda na Sanchez Pizjuanu. Sad već pokazuju frustraciju.

73' Messi je dobro pucao iz slobodnjaka, ali od svega samo korner. Inače, Barcelona opet dominira na terenu, ali nikako ne mogu probiti blok Seville.

65' Ivan Rakitić centrirao je za Messija u sredinu, ovaj je skočio visoko, no zabio se u protivničkog braniča i dosuđen je prekršaj u napadu.

55' Jako malo smo vidjeli od Barcelone u drugom dijelu. Sevilla je trenutno bolja momčad. Ocampos je sad pucao iskosa jako neugodno, ali uspio je nekako to Ter Stegen odbiti.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

HT U pomalo nesportskom tonu završilo je prvo poluvrijeme. Messi je gurnuo Diega Carlosa koji je teatralno pao, nastala je gužva, a na kraju je sve završilo jednim lošim slobodnim udarcem.

36' Sevilla se probudila krajem prvog dijela. Imali su nekoliko kornera, Munir je imao dobar slobodan udarac. Dosta igraju na centaršuteve, ali zasad Barcelona dobro brani njihove pokušaje.

24' Evo i Rakitićevog pokušaja iz daljine, prohujalo je to pored vrata Seville. Bio je to samo jedan od pokušaja Barcelone koja je uzela sve konce igre u svoje noge.

10' Odličan pokušaj Seville. Kounde je bio kod lopte, pucao je snažno, ali nedovoljno precizno i prošla je lopta kraj vratnice.

3' Odmah prijeti Barcelona. Suarez je već dvaput pucao. Jednom u blok, jednom ravno u vratara. Jako dobro izgledaju na početku.

1' Počela je utakmica u Andaluziji.

Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić drugu će utakmicu zaredom nastupati u početnoj postavi Barcelone. U utakmici protiv svog bivšeg kluba Seville pokušat će se malo odvojiti od Reala koji im puše za vratom.

Jučerašnjom je pobjedom Kraljevski klub stigao do samo dva boda zaostatka, a Barcelona će danas imati nelak posao na Sanchez Pizjuanu. Sevilla ima sjajnu momčad i bodovi im trebaju kako bi ostali na trećem mjestu koje nosi Ligu prvaka.

Utakmicu Seville i Barcelone pratite uživo na portalu Net.hr.