'DVOJKA' ĆE GORJETI / Torcida u zadnjoj minuti produžetka osigurala 'majstoricu' u Zagrebu, Dinamo se napromašivao

Uzbudljiva utakmica odigrana je na Gripama

28.3.2024.
21:09
Pixsell

Igrači Futsal Dinama nisu uspjeli potvrditi pobjedu s domaćeg terena (6-1) i tako se poraženi iz Splita vraćaju u Zagreb. MNK Torcida je nakon produžetaka bila bolja s 3-2 (2-2), a susret je bio pun uzbuđenja i promašenih prilika s obje strane.

GRADSKI DERBI /

Cibona kao gost u Draženovom domu uvjerljivo svladala Dinamo

U prvom dijelu bolji su bili domaćini, ali vratar Piplica zaključao je vrata Plavih, a brojne promašaje Torcide naplatio je Mateo Mužar u 13. minuti.

U drugom poluvremenu se zahuktalo na terenu, suci su u samo sedam minuta podijelili četiri žuta kartona, a deset minuta prije kraja Torcida je izjednačila na 1-1. Za sveopće oduševljenje na Gripama pobrinuo se Kovačević već u idućoj minuti zabivši za 2-1.

Ipak, Zagrepčani se nisu predali, te su u 38. minuti preko Postružina zabili za 2-2, a nakon što u prvih 40 minuta nije bilo pobjednika, zaigrali su se produžeci.

Nakon prvih pet minuta nije bilo pogodaka, a u drugom produžetku trener Plavih ubacio je golmana-igrača. Pleli su mrežu gosti, ali nakon šestog akumuliranog prekršaja Torcida je iz deseterca povela s 3-2 u zadnjoj minuti susreta. Nastavili su pritiskati Plavi, ali velike obrane domaćeg vratara, kao i okvir gola, spriječili su dinamovce da izbore raspucavanje.

Ovako će odluka o polufinalistu pasti u Zagrebu u uzavreloj atmosferi Dvojke Doma sportova.

Prošlogodišnji viceprvak uvjerljiv

Olmissum je za razliku od Dinama potvrdio pobjedu iz prve utakmice, na gostovanju kod makarskog Novog Vremena slavili su s 0-2.