prvi susreti osmine finala / Kup kralja: Real se vratio pobjedama, Kalinić asistirao u remiju Atletica

Real se vratio pobjedama, a Atletico i Villareal svoje su susrete završili neriješenim rezultatima u Kupu kralja

9.1.2019.
23:10

Nakon lošeg otvaranja godine i tek jednog osvojenog boda u dva susreta Primere, Real Madrid se vratio na pobjedničke staze.

U prvoj utakmici osmine finala Kupa kralja, Real je na Santiago Bernabeu svladao Leganes 3:0 i tako jednom nogom zakoračio u četvrtfinale natjecanja.

Real je u potpunosti nadigrao Leganes. Posjed lopte bio je 64 naprama 26 posto u korist Madriđana, a uputili su i 11 udaraca više prema vratima protivnika.

Strijelci za 'kraljeve' bili su Sergio Ramos (54', 11m), Lucas Vasquez u 59' i Junior Vinicius, koji je u 77. pogodio za konačnih 3:0.

Luka Modrić utakmicu je odgledao s klupe.

Atletico do remija, asistencija Kalinića

U prvoj utakmici osmine finala španjolskog kupa Atletico Madrid je na gostovanju kod Girone odigrao 1:1.

Simeoneove trupe agresivno su ušle u susret i već u 10. minuti imali su pogodak prednosti.

Svoj obol vodstvu Atletica dao je i naš Nikola Kalinić, koji je asistirao Griezmannu prije nego je ovaj neobranjivo pogodio pod prečku za vodstvo.

Nije dugo trajala sreća gostiju. Samo 24. minute kasnije Lozano je pogodio za 1:1. Pogodaka u nastavku utakmice nije bilo i Atletico će morati biti oprezan u uzvratu na svom terenu.

Getafe je na svom terenu minimalnim rezultatom (1:0) pobijedio Valladolid, a pobjedonosni pogodak postigao je Angel u 92. minuti utakmice i tako naplatio dominaciju svoje momčadi kroz cijeli susret.

Villarreal je na Estadiu de la Ceramica ugostio Espanyol i odigrao 2:2.

Gosti su imali prednost od dva pogotka - Darder je zabio u 15., a Lopez u 71. i činilo se kako će Espanyol do trijumfa u prvoj utakmici. Ipak, domaćin u četiri minute dolazi do poravnanja. Ekambi u 85. i Carlos Bacca u 89. za konačnih 2:2.